Centrum zdrowia Medfemina

Ginekologia i położnictwo na światowym poziomie

Endometrioza w bliźnie po cc
Blog

Endometrioza w bliźnie po cc

Ciężkie schorzenie endometrium dotyczy jedynie kobiet. Endometrium, które wyścieła wnętrze macicy, może pojawić się w innych częściach organizmu kobiety cierpiącej na te schorzenie. Niejednokrotnie są to jajowody, pęcherz moczowy, jajniki oraz jelita. Tkanka ta, bez względu na swoje położenie, podlega naturalnym procesom, takim jak złuszczanie i krwawienie. Jednak przez wzgląd na lokalizację organizm nie jest w stanie wydalić jej resztek wraz z krwią menstruacyjną.

Endometrioza po cesarskim cięciu

Wiele kobiet, nawet kilka lat po porodzie, poprzez cesarskie cięcie, skarży się na dolegliwości, które świadczą o tym, że endometrioza powstała w bliźnie. Często kobiety nie zdają sobie sprawy z powagi choroby, ponieważ wciąż panuje mylne przekonanie, że ciąża jest lekarstwem na endometriozę. Niestety jest to nie prawda. Faktem jest, że w czasie ciąży objawy endometriozy ustępują, ponieważ zatrzymana jest owulacja, ale po porodzie niewykluczone, że dolegliwości mogą powrócić. Na endometriozę w bliźnie po cesarskim cierpią też kobiety, które wcześniej były całkowicie zdrowe. Ta choroba zazwyczaj wywołuje dolegliwości bólowe, czasem tak silne, że podczas menstruacji oraz tuż przed kobiety są całkowicie wykluczone z codziennego życia.

Oferta Szpitala Medfemina

Szpital Medfemina od 2015 roku jest pierwszym i jedynym prywatnym szpitalu ginekologicznym we Wrocławiu. Specjalizujemy się w usuwaniu endometriozy, mięśniaków i torbieli, operacjach nietrzymania moczu oraz pozostałym spektrum zabiegów ginekologicznych.