Centrum zdrowia Medfemina

Ginekologia i położnictwo na światowym poziomie

Czy można uniknąć niedoczynności tarczycy?
Blog

Czy można uniknąć niedoczynności tarczycy?

Rosnąca świadomość tego, jak duże jest znaczenie tarczycy dla naszego organizmu sprawia, że zaczynamy stawiać pytania, które wcześniej nie przychodziły nam do głowy.

Endokrynolog Wrocław jest zatem coraz częściej pytany już nie tylko o to, jak wygląda leczenie chorób tarczycy. Wiele osób chce wiedzieć również to, czy można się im skutecznie przeciwstawiać, a tym samym, czy możliwe jest uniknięcie zachorowania.

Dziś nie mamy już wątpliwości, co do tego, że choroby autoimmunologiczne tarczycy należą do grupy tych, które mają uwarunkowanie genetyczne. Niestety, ciągle jeszcze nie mamy wpływu na predyspozycje genetyczne konkretnych osób. Nie oznacza to jednak, że występowanie chorób autoimmunologicznych tarczycy w naszym najbliższym otoczeniu sprawia, że pojawienie się ich również u nas jest czymś oczywistym. Przeciwnie, właśnie świadomość ich istnienia powinna skłaniać nas do regularnego odwiedzania specjalisty i badania stężenia hormonów. Warto mieć też na uwadze to, że choroba zdiagnozowana w porę jest jedną z tych, z którymi można normalnie funkcjonować.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zapozanć się ze szczegółową ofertą naszej placówki sprawdźcie – medfemina.pl.