Centrum zdrowia Medfemina

Ginekologia i położnictwo na światowym poziomie

Jak wygląda w praktyce usuwanie macicy?
Blog

Jak wygląda w praktyce usuwanie macicy?

Dbanie o kobiece zdrowie intymne zwykle zakłada unikanie zabiegów inwazyjnych. Nie oznacza to jednak, że należy się ich wystrzegać nawet wtedy, gdy mogą być one jedyną szansą na umożliwienie normalnego funkcjonowania.

Mając to na uwadze trudno dziwić się, że usuwanie macicy nie jest wcale zabiegiem rzadkim. Czasem po prostu nie ma dla niego alternatywy. Sam zabieg jest wykonywany poprzez nacięcia na skórze, do których dochodzi w obrębie jamy brzusznej. Lekarz stara się, aby były one możliwie jak najmniej widoczne, zwykle jednak mają od dziesięciu do nawet kilkunastu centymetrów. W zależności od stopnia skomplikowania zabieg zajmuje od 45 minut do nawet półtorej godziny. Samo przygotowanie do niego również nie zawsze ma taki sam charakter. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć poziom zaawansowania choroby. Pod uwagę bierze się jednak również wiek pacjentki, a także jej ogólny stan zdrowia. Najistotniejsze znaczenie mają ostatnie trzy dni przed operacją. Zaleca się wtedy odstawienie ciężkostrawnych potraw i płynów gazowanych.

Oferta Szpitala Medfemina

Specjalistyczną opiekę i dostęp do nowoczesnych usług medycznych gwarantuje szpital Medfemina we Wrocławiu. Jeśli chcecie poznać całą ofertę sprawdźcie – szpital.medfemina.pl.