Centrum zdrowia Medfemina

Ginekologia i położnictwo na światowym poziomie

Ginekologia plastyczna a nietrzymanie moczu
Blog

Ginekologia plastyczna a nietrzymanie moczu

Osoby, które pyta się o zabiegi ginekologii estetycznej, zwykle wymieniają te, w czasie których można zdecydować się na korektę wielkości warg sromowych. Choć jednak stają się one znakiem rozpoznawczym tej gałęzi medycyny, nie są wcale jedynymi, jakim poddają się kobiety. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie ginekologia plastyczna już od jakiegoś czasu jest wybawieniem dla kobiet, które zmagają się z problemem nietrzymania moczu.

Problem nietrzymania moczu ciągle jeszcze jest utożsamiany z objawem starzenia. Lekarze powoli odchodzą od postrzegania go jako czegoś, z czym zwyczajnie należy się pogodzić. Nie da się jednak ukryć, że same pacjentki często nie podejmują walki o pozbycie się go właśnie dlatego, że mamy do czynienia z problemem bagatelizowanym przez lata. Dziś mówi się o tym, że schorzenie to, w różnych formach, dotyka nawet co trzeciej kobiety, a ginekologia plastyczna jest jednym z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z nim. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o laserowej korekcji, w czasie której dochodzi do obkurczania ścianek pochwy, można jednak poddać się także wielu innym zabiegom.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zapozanć się ze szczegółową ofertą naszej placówki sprawdźcie – szpital.medfemina.pl.