Centrum zdrowia Medfemina

Ginekologia i położnictwo na światowym poziomie

Chirurgiczne usuwanie macicy
Blog

Chirurgiczne usuwanie macicy

Chirurgiczne usuwanie macicy jest poważnym zabiegiem. Nie można go lekceważyć, warto jednak podkreślić również, że nie należy się go bać. W pewnych okolicznościach nie ma zresztą innej opcji niż tylko zdecydować się na jego wykonanie.

Wśród wskazań do usunięcia macicy wymienia się przede wszystkim jej mięśniaki zwłaszcza, gdy jest ich wiele, a dotychczasowe metody walki z nimi zawiodły. Wskazaniem do wykonania zabiegu może być też zaawansowane stadium endometriozy, rozrosty błony śluzowej macicy, gdy zawiedzie leczenie zachowawcze, a także nawracające krwawienia, z jakimi mamy do czynienia z macicy. Jeśli zabieg nie jest podyktowany walką z nowotworem, lekarze przeważnie starają się zwlekać z jego wykonaniem tak długo, jak długo istnieją inne metody leczenia zachowawczego. Jeśli tylko nie zagraża to komfortowi życia pacjentki, zabieg przeprowadza się dopiero po zakończeniu okresu rozrodczego. Warto jednak podkreślić, że nie wskazuje się na ścisłą granicę wiekową powiązaną z zabiegiem. Może być on więc wykonany zawsze, gdy tylko pojawia się taka konieczność.

Szpital Medfemina

Specjalistyczną opiekę i dostęp do nowoczesnych usług medycznych gwarantuje szpital Medfemina. Jeśli chcecie poznać całą ofertę sprawdźcie – szpital.medfemina.pl.  Specjalizują się w zabiegach ginekologicznych – takich jak: usuwanie macicy,  endometriozy, mięśniaków i torbieli.