Centrum zdrowia Medfemina

Ginekologia i położnictwo na światowym poziomie

Jak wygląda badanie poziomu TSH zlecone przez endokrynologa?
Blog

Jak wygląda badanie poziomu TSH zlecone przez endokrynologa?

Jednym z popularniejszych badań, jakie może nam zalecić najlepszy endokrynolog Wrocław jest badanie TSH. Wiele osób nie ukrywa zdenerwowania przed jego wykonaniem, rodzi się więc pytanie o to, jak powinno wyglądać przygotowanie się do niego. Na szczęście, nie jest to badanie skomplikowane.

Badanie poziomu TSH wymaga analizy surowicy krwi. Należy więc liczyć się w tym, że jego wynik będzie zdecydowanie bardziej miarodajny, jeśli przystąpimy do niego na czczo. Lekarze są zdania, że nie powinno się jeść przynajmniej osiem godzin przed badaniem. Na szczęście, jest to jedyne utrudnienie, z którym powinniśmy się liczyć. Badanie nie wymaga specjalnych przygotowań, a ponieważ konieczne jest jedynie pobranie krwi z żyły łokciowej, doświadczony pracownik punktu pobrań powinien sobie z tym poradzić dość szybko. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, badanie powinno być wykonane w godzinach porannych. Dobrym pomysłem będzie również wyciszenie się przed jego rozpoczęciem. Silny stres i duży wysiłek są w stanie niekorzystnie wpływać na jego wyniki.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zapozanć się ze szczegółową ofertą naszej placówki sprawdźcie – najlepszy endokrynolog Wrocław.