Centrum zdrowia Medfemina

Ginekologia i położnictwo na światowym poziomie

Niepokojące objawy endometriozy
Blog

Niepokojące objawy endometriozy

Schorzenie endometrium to kobieca dolegliwość polegająca na tym, że tkanka, która wyściela macicę wszczepia się i zaczyna rosnąć w całkowicie innym miejscu w ciele kobiety. Endometrium poza macicą również reaguje na cykl hormonalny, a więc złuszcza się oraz krwawi tak jak tkanka macicy podczas całego cyklu miesiączkowego. Bardzo duża ilość kobiet doskonale wie, jak nieprzyjemne potrafią być bóle menstruacyjne. Ich intensywność bywa bardzo różna, jednak bóle związane z endometriozą są całkowicie nieporównywalne, ponieważ są na tyle silne, że na pewien czas uniemożliwiają kobiecie normalne funkcjonowanie.

Objawy endometriozy

Ból menstruacyjny u kobiet cierpiących na endometriozę występuje już znacznie wcześniej niż u zdrowych kobiet. Co ważne inne objawy dotyczące tej choroby są bardzo różne oraz często związane z lokalizacją zmian endometrialnych. Przykładowo, jeżeli endometrioza atakuje jajowody kobiety, wtedy bardzo często dochodzi do niepłodności. Natomiast jeżeli zmiany znajdują są w pobliżu na przykład jelit, to kobieta może mieć przedmiesiączkowe zaparcia bądź krwawe stolce. Inne objawy to problemy związane z dość bolesnym przedmiesiączkowym oddawaniem moczu, kiedy endometrioza usytuowana jest w okolicach pęcherza oraz cewki moczowej.

Oferta szpitala Medfemina

Szpital Medfemina jest prywatną placówką we Wrocławiu, która specjalizuje się w usuwaniu takich schorzeń jak endometrioza oraz mięśniaki, ale także oferuje operacje nietrzymania moczu i pozostałe spektrum schorzeń kobiecych. Zdrowie oraz dobro pacjenta są stawiane zawsze na pierwszym miejscu.