Centrum zdrowia Medfemina

Ginekologia i położnictwo na światowym poziomie

Jak wygląda leczenie endometriozy?
Blog

Jak wygląda leczenie endometriozy?

Skuteczne leczenie endometriozy jest przedmiotem dziesiątek analiz. Niestety, tak długo, jak nie zrozumiemy mechanizmów choroby, nie będziemy też w stanie zwalczać jej przyczyn. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że endometrioza jest wyrokiem. Medycyna coraz skuteczniej radzi dziś sobie z eliminowaniem jej objawów.

Terapia stosowana w przypadku tej choroby doprowadza więc obecnie do zrealizowania trzech zadań. Na pierwszy plan wysuwa się wyhamowanie ognisk choroby, nie bez znaczenia jest jednak również likwidacja związanej z nią bolesności. Jeśli pacjentka marzy o wydaniu na świat potomstwa, lekarz koncentruje się również na przywróceniu płodności. Przeważnie osobom chorym proponuje się leczenie farmakologiczne, zaawansowane stadium choroby wymaga jednak również zastosowania metody operacyjnej. Jeśli pacjentka planuje zajście w ciążę, możliwe jest przeprowadzanie mniej radykalnych zabiegów i usuwanie ognisk choroby tak, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia jajników. Operacje prowadzą także do usuwania zrostów.

Szpital Medfemina

Profesjonalną opiekę lekarzy specjalistów w zakresie leczenia endometriozy oferuje szpital Medfemina we Wrocławiu. Sprawdźcie ofertę – endometrioza we Wrocławiu.