Centrum zdrowia Medfemina

Ginekologia i położnictwo na światowym poziomie

Dolegliwości bólowe w okolicach miednicy - endometrioza
Blog

Dolegliwości bólowe w okolicach miednicy – endometrioza

Mimo, że przyczyny powstawania endometriozy do tej pory nie zostały wyjaśnione możemy zauważyć, że medycyna cały czas szuka odpowiedzi na pytanie skąd bierze się ta przewlekła choroba. Szczególnie istotny będzie fakt, że dolegliwości z nią związane są poważne, powodują ból, mogą wpływać na niemożliwość zajścia w ciążę.

Zmiany w postaci powstania komórek endomedrium poza ich normalnym miejscem występowania doprowadzają do sytuacji, w której trzeba starać się doprowadzić do wyleczenia tego problemu, w innym przypadku dolegliwości mogą się nasilać. Po dokonaniu diagnozy i ocenie sytuacji lekarz będzie mógł podjąć decyzję o tym jaka forma leczenia w danym przypadku będzie odpowiednia. Endometrioza może być leczona bądź to metodami farmakologicznymi, bądź też przez operację, również z użyciem techniki laparoskopowej. Metody leczenia dostosowywane są również do wieku kobiety i jej planów związanych z zajściem w ciążę. Jeśli kobieta jest już po wieku rozrodczym w ramach leczenia niekiedy usuwa się jajniki i macicę.

Leczenie endometriozy w placówce Medfemina

Szpital Medfemina oferuje opiekę najlepszych specjalistów oraz skuteczne leczenie endometriozy. Sprawdźcie ofertę – endometrioza Wrocław.