Centrum zdrowia Medfemina

Ginekologia i położnictwo na światowym poziomie

Badanie USG 4D dla kobiet w ciąży
Blog

Badanie USG 4D dla kobiet w ciąży

Do obowiązkowych badań w okresie ciąży należy USG. Z reguły wykonywane jest USG 2D, ale dzisiaj coraz więcej kobiet wybiera USG 4D. Takie badanie ma w swojej ofercie wrocławska klinika Medfemina.

Ultrasonograficzne badanie 4D przeprowadzane jest w klinice Medfemina przez doświadczonego ginekologa-położnika i z użyciem sprzętu najwyższej klasy. Wyniki badania są więc całkowicie wiarygodne. W USG 4D na ekranie monitora widoczny jest film, który dokładnie przedstawia to, co dzieje się w brzuchu przyszłej mamy. Badanie to po raz pierwszy wykonywane jest najczęściej od 30 tygodnia ciąży. Po zakończeniu badania przyszli rodzice otrzymują zdjęcia, film oraz opis badania. Może to stać się naprawdę cenną i oryginalną pamiątką.

USG 4D pozwala zdiagnozować między innymi taką wadę, jak rozszczep wargi. Badanie USG 4D w czasie ciąży jest bardzo wzruszającą chwilą dla oczekujących narodzin dziecka rodziców. Jak każde badanie ultrasonograficzne, USG 4D jest całkowicie bezpieczne dla mamy i jej nienarodzonego dziecka.

Centrum Zdrowia Medfemina zaprasza na badanie USG 4D. Sprawdź ofertę – USG 4D Wrocław.